Szanowni Państwo,

polandMówienie czegoś innego niż to co ma się na myśli: dla ludzi z afazją jest to codzienność. Afazja jest zjawiskiem globalnym i może dotknąć każdego. Na całym świecie więcej niż 5 milionów ludzi cierpi na tę dolegliwość.

Załączone, znajdą Państwo ulotki o afazji: problemie z językiem spowodowanym urazem mózgu, który sprawia, że osoby nim dotknięte nagle nie są zdolne mówić, rozumieć mowy, czytać czy też pisać jak to zazwyczaj było dla nich możliwe.

Te darmowe ulotki oferuje Państwu Association Internationale Aphasie (Międzynarodowy Związek Afazji). Ta instytucja ma na celu, między innymi, informować ludzi na całym świecie o tym okrutnym problemie językowym.

Dzięki staraniom narodowych związków afazji, które są powiązane ze światową platformą, i dzięki wsparciu wielu innych stowarzyszeń możemy zaoferować Państwu nasze broszury.

Celem ich jest przekazanie informacji pacjentom i ich rodzinom. Prosimy Państwa o pomoc w rozpowszechnianiu tych ulotek w obrębie Państwa organizacji lub o upewnienie się ze znajdą się one w należytym miejscu. Takim miejscem może być, na przykład, przyszpitalny oddział neurologiczny, centrum rehabilitacji, klinika zajmujacą się problemami z językiem lub stowarzyszenie pacjentów w Państwa kraju.

Mamy nadzieję, że informacje te będą Państwu przydatne, a szczególnie że będziemy mogli pomóc w zapobieganiu izolacji osób z afazją od reszty społeczeństwa. Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie oraz komentarze. W tej sprawie mogą Państwo skontaktować się z niżej podpisaną osobą (najlepiej w języku angielskim).

 Co to jest afazja?

Afazja to zaburzenie mowy.

Z poszanowaniem,

 ASSOCIATION INTERNATIONALE APHASIE

Members of the AIA Board of Governors